הדברת חולדות

גם עבור הדברת חולדות דרוש מדביר מקצועי

מי מאיתנו לא אוהב בעלי חיים? אפשר להסכים שלרובנו יש רמה כזו או אחרת של חיבה לבעלי החיים, ואנו חשים חמלה כלפיהם ולעתים אף קשר חזק שקשה להסבירו במילים.

גם כאשר אנו נתקלים בדבורה הגורמת לנו לחשש מעקיצה, וגם בעת מפגש עם ג'וק שבאופן מיידי דוחף אותנו לעלות על הכיסא או הספה הקרובים אלינו בבעתה- בתוך תוכנו אנו יודעים כי אין לאף אחד מהם כוונות זדוניות וכי מוטב להרחיקם מבלי לפגוע בהם.

תחושות אלה עולות גם בעת מפגשים לא נעימים עם מכרסמים בדמות עכברים או חולדות בבית באמצע היום או באמצע הלילה במקרה הרע. כולנו מעוניינים להוציא את המכרסם הפולש מהבית ומוטב כמה שיותר מהר, אך באותו הזמן אנו חשים חמלה כלפיו ומשקיעים זמן ומאמץ במחשבה כיצד להרחיקו מבלי לפגוע בו.

חשוב לציין כי מעבר לתחושה הלא נעימה הנוצרת בעת מפגש שכזה, הימצאות מכרסמים בכלל וחולדות בפרט בתוך כותלי הבית מהווה סיכון תברואתי, שכן הם לעתים רבות נשאים לחיידקים קטלניים, זיהומים ומחלות.

בזמן הדברת חולדות גם המדבירים שלנו מעוניינים בשמירה על ביתכם נקי מפולשים וכמובן מזיהומים, וכל זאת תוך הגנה על הפולשים התמימים.

אז אם נתקלתם בעכבר או חולדה בכל שעות היום- בבית או בחצר, אם שמתם לב לחורים חוזרים ונשנים באריזות מזון, לרעשי הליכה מהירה ואולי אף לגללי מכרסמים בפינות שונות בבית, צרו עימנו קשר ואנו נדאג להחזיר את השקט הנפשי שלכם במסירות.

הדברת מכרסמים מכל הסוגים

המקרה הבא בוודאי קרה לכם-

אתם בבית בשעת ערב או אפילו מאוחר בלילה, מכינים משהו חם לשתות מול הסדרה האהובה עליכם, ולרגע מבחינים ברעשי ריצה קלים.

אתם כמעט משוכנעים שדמיינתם כי הרי כולם בבית ישנים, וממשיכים בפעילותכם במטבח כששוב מופיעים רעשים והפעם הם מעט שונים. אתם מחליטים לוודא שזהו פרי דמיונכם ועוצרים לרגע, מנמיכים את עוצמת הווליום בטלוויזיה וממתינים לשמוע את הרעשים.

לאחר כמה דקות התמונה מתבהרת- יש לכם אורח שהמתין עד שהבית יהיה שקט מספיק כדי לפעול ולגשש במזווה שלכם. מיותר לציין כי המכרסמים, חמודים ככל שיהיו, עלולים להביא עמם חיידקים וזיהומים קטלניים עבור בני אדם ולכן יש לדאוג להרחקתם באמצעות הדברת חולדות ומכרסמים אחרים.

הצעד הבא יהיה להתקשר אלינו בכדי שנוכל לוודא כי לא קיימים מזיקים נוספים ותוכלו לחזור לישון בשקט.

הדברת חולדות בגג רעפים

חולדה היא לא חיית שעשועים, הינה לא חיננית, אלא נהפוך הוא, חולדה הינה נשאית של מחלה חמורה ואף מסוכנת. בתוך הפרווה שלה קיימים כמה טפילים, כאשר הכי מסוכן הינו פרעוש החולדה, אשר מעביר את טיפוס מוריני והן את מחלת הדבר. כמו כן, לחולדה יש יכולת של התרבות רב בעת מועטה, היא תוקפנית וגם נושכת. חולדה מסבה המון נזק לבניין, טלפון וגם כבל של חשמל בשל הכרסום, מפאת סיבה זו נדרש טיפול של מומחה והן אפקטיבי, עבור מניעה של סכנה עבורכם וכן עבור בעלי חיים ועבור בניינים.

הדרכים השונות עבור הדברת חולדות תל אביב

הדברת חולדות עשויה להיערך בדרכים שונות – על ידי שפע רב של מלכודות עבור תפיסה של חולדה וכן על ידי כלי אלקטרוני או לחלופין על ידי רעל. בתוך המאמר שלהלן נבהיר לכם באופן תמציתי על הדרכים הללו, כלהלן –
הדרך הראשונה הינה הדברת חולדות על ידי מנעד נרחב של מלכודות לכידה, כמו למשל – מלכודת של רשת, מלכודת של דבק או מלכודת של קפיץ. בתוך המלכודת מושם פיתיון אשר ימשוך את החולדה אליה ואחר כך יתפוס אותה. החסרונות של דרך זו – עשיית שימוש במלכודת של דבק טומנת בחובה סיטואציה של מצוקה וכן של דווי, בשל הניסיון הנואש שלה להשתחרר מן המלכודת. היתרונות של דרך זו – תפיסה זריזה של החולדה וכן מניעה של הסבת נזק רב, אפשר לבצע אותה בצורה אינדיבידואלית בלי דרישה של איש מקצוע ובזה חוסכת ממון והן עת של לחכות, לא קיימת חשיפה לכל מיני רעלים.

תפיסת עכברים בבית

הדרך הבאה הינה הדברת חולדות באמצעות מדביר אשר מורשה לכך, אשר משתמש באופן מבוקר ברעל בתוך מערכת של ביוב או לחלופין העמדה בתוך תיבת האכלה אטומה וגם נעולה. הדרך הנ”ל לרוב שכיחה בעסק אשר פעיל במחסן, באוכל, בהיי טק וכיוצר בזה, בשל כך כי באזורים הללו נדרש לערוך הדברה מדי חודש עבור הדברה של חולדות והן עבור מניעה של התחדשות שלהן, איש המקצוע אשר בא לאזור עורך ביקורת מדי חודש בכל תיבה של האכלה עבור ניטור של חולדה והן עבור חידוש של רעל. החסרונות של דרך זו – סילוק בצורה איטית, עד שהיא מתה הינה עשויה להסב נזק לא הפיך לאזור, כמו למשל – כרסום של כבלי תקשורת וגם של מחשב. היתרונות של דרך זו – לעולם קיים רעל באזור באם באה אליו חולדה בעלת אספקה של סחורה למקום העבודה שלכם, אפשר לערוך מערב אחרי הגחה של חולדה במקום, הרעל לא משמיד את החולדה באזור, כי אם שלושה עד חמישה ימים,, הדבר בשל כך כי חולדות שונות אינן יבחינו זו בזו אוכלים וגם מתים וכן יבינו כי עסקינן ברעל.